Şehit Cemal İlköğretim Okulu Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şehit Cemal İlköğretim Okulu Sitesi

Okulumuzun sahte sitesi :D

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

hiphop ve türkiye

YazarMesaj
gungor956
Daha Belli Olmadı
Daha Belli Olmadı

Erkek
Tuttuğun Takım: : FeNeRBaHÇe
En Sevdiğin Ders: : Türkçe
Sınıfı: : 8/B
Adı: : güngör aydı

hiphop ve türkiye Empty
MesajKonu: hiphop ve türkiye   hiphop ve türkiye Icon_minitimeC.tesi Nis. 11, 2009 11:43 am

evet arkadaşlar forumun hiphop severlerinin sayısı gözülerimi yaşarttı ama neyse bu bir rap ya da hiphop forumu değil.
size birazcık rapin kültürümüzle alakası ve ülkemize gelişiyle ilgili yazışıyım.
RAP türkiyeye almanyadaki gurbetçilerimiz sayesinde gelmiş ve hızla yayılmıştır. bir tepkinin dışa vurumu olarak orataya çıkan bu müzik türü çok fazla söz içermesiyle diğer müziklerden ayrılır aslında iyi bir araştırma yaparsanız rap bizim kültürümüzde olan bir şeydir sadece rap olaraka adı değişik.
rap genelde parça bütünlüğünden çok parça güzelliğine önem verir.bu da aslında bizim divan edebiyatı beyit(2lik) geleneğimizden gelir. 2. benzetmem ise freestyle dır bu bir nevi halk ozanlarının atışması gibi görülür. hemen sözler yazılır ve 2 kişinin, grubun birbirine üstünlük sağlama çabasıdır.
ülkemizdeki temsilcilerini saymakla bitremem büyük isimleri söylersem rape 7-8 yılını vermiş kişileri söylersem 19 yaşında olup da onların düzeyine gelen rapçileri atlamış olurum işte bu da onlara yazıktır.
size gençlerden bazılarını sayayım iyi bir yer hakedip de bilinmeyenleri
patron- saian-şehinşah-karaçalı-raziel-da poet-mozole mirach

hiphop ve türkiye
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ECSRO TÜRKİYE
» Türkiye'de Basketbol