Şehit Cemal İlköğretim Okulu Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şehit Cemal İlköğretim Okulu Sitesi

Okulumuzun sahte sitesi :D

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Performans Ödevi Şınav Araştırma!

YazarMesaj
ChRoNicK
Admin
Admin
ChRoNicK

Erkek
En Sevdiğin Ders: : Türkçe
Sınıfı: : 8/B
Adı: : Tahsincan GENÇ
Rep : Performans Ödevi Şınav Araştırma! Reputationpossscv3

Performans Ödevi Şınav Araştırma! Empty
MesajKonu: Performans Ödevi Şınav Araştırma!   Performans Ödevi Şınav Araştırma! Icon_minitimeC.tesi Şub. 28, 2009 11:37 am

Yüzüstü yere uzanılır,eller omuz açıklığında yere dayanır,ayaklar arkadaki bir yükseltinin üzerine yerleştirilir.Gözler ileriye bakarken bel bükülmeden dirseklerin yardımıyla vücut indirilip kaldırılır.Geliştirilmesi gereken alana göre ellerin açıklığı değişebilir.Misal:İç göğüs için eller dar durmalı,dış göğüs için ise açılmalıdır.Ayaklar yerden ne kadar yüksekte olursa ve ne kadar aşağı eğilinebilirse,egzersiz o kadar iyi olacaktır. Yapilirken ayaklarin bitisik ve bacaklarin gergin olmasi önemlidir.Bir çok kas grubunu ayni anda çalistirdigi için çok iyi bir hazirlayici ve isitici egzersiz olarak kullanilir.Eğer baslangiçta yapmakta zorluk çekiyorsaniz,ayak parmak uçlariniz üzerinde değil de dizlerinizi yere dayayarak yapmanizda sakınca yoktur,böylece omuzlarınız ve sırtınız tüm vücudunuz yerine daha az bir agirlikla ama gene de daha fazla çalismis olacaktir,önemli olan da budur.Ama dizlerinizin bitişik olmasına yine dikkat etmeniz gerekir.Bir de kardesi vardir mekik çekmek adında.Mekikten daha az riskli bir kas geliştirme egzersizidir.
Performans Ödevi Şınav Araştırma! Sinav_cekmek
http://tasocan.yetkinforum.com

Performans Ödevi Şınav Araştırma!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Performans Ödevi Mekik Araştırma!
» Performans Ödevi İp Atlama Araştırma!
» Performans Ödevi Parmak Pas Araştırma!
» Performans Ödevi Komando Dansı