Şehit Cemal İlköğretim Okulu Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şehit Cemal İlköğretim Okulu Sitesi

Okulumuzun sahte sitesi :D

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Performans Ödevi Komando Dansı

YazarMesaj
Sanık
Moderator
Moderator

Erkek
En Sevdiğin Ders: : Sosyal B
Sınıfı: : 8-B
Adı: : Yiğit Oruç
Rep : Performans Ödevi Komando Dansı Reputationpossscv3

Performans Ödevi Komando Dansı Empty
MesajKonu: Performans Ödevi Komando Dansı   Performans Ödevi Komando Dansı Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 9:39 pm

askerlik kavramının işkenceye dönüşmesini sağlayan cezalandırma yöntemlerinin başta gelenidir. tüfek omuzlara konulur, her iki ucundan tutulur ve sırt dik olacak şekilde sağ bacak arkaya atılır ve sağ diz yere konur bu sırada sol bacak 90 derece olacak şekilde ilerdedir. sonra ani bir hamleyle solbacak geriye çekilip sol diz yere vurulurken (evet vurulurken) sağ diz ileriye atılır. 20 nci den sonra ağlamaklı olur insan, zaten önünüzde bi 80 tane daha vardır. askerliğin bitmeyeceğinin düşünüldüğü anlardır bu anlar.

başka bi siteden alıntısı ise

askerlikte spor eğitimin işkence şeklidir. eller ensede kenetli bir şekilde tutturulur.ve bacakları değişmeli olarak ön-arka şeklinde zıplanır.en babayiğiti 43 te kalır.eğer zorlarsa 1 hafta yürüyemez..
komando kişilerinin yaptıkları danstır. yeşiller içindeki er kişilerin yaptıkları göbek atma, salsa, izmir efe ve tango danslarıdır ki arada breakdance yapanlar bile çıkar.
savunma sanatları antrenmanlarında düzenli ve sağlıklı bir program dahilinde kullanıldığında çok yararlı olan bi harekettir.
vücut dik eller ensenin arkasında kenetlenir.bir ayak önde kırık bir ayak arkada gergin büyük bir adım atar gibi dururken öndeki ayak dizden 90 derecelik bir açı yaparken arkadaki ayak pençe kısmı yere basar topuk havada iken dizi yere hafifçe dokunacak kadar yaklaştırılır. işte bu pozisyonu(tabii eğer anlaşıldıysa(anlaşılmadıysa boş verin(iç içe parantez açma özel yeteneğimdir))) koruyarak yukarı sıçrar gibi adım değiştirmek adımlamak yani ayakları yer değiştirmek gerekir.

[Arkadaşlar Sizin için bir kaç siteden toplayıp yazdım istediğinizi seçin yazın;) ]

Performans Ödevi Komando Dansı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Performans Ödevi Şınav Araştırma!
» Performans Ödevi Mekik Araştırma!
» Performans Ödevi İp Atlama Araştırma!
» Performans Ödevi Parmak Pas Araştırma!